راهنمای خرید بهترین تب سنج لیزری در بازار

خرید تب سنج دیجیتال

به طور کلی تب سنج ها به دو دسته ی تماسی و غیر تماسی تقسیم می شوند. تب سنج های تماسی برای انداره گیری دمای بدن باید با بدن بیمار تماس داشته باشند این در حالی است که تب سنج های غیر تماسی برای انداره گیری دمای بدن نیازی به تماس ندارند و با استفاده از اشعه های مادون قرمز دمای بدن بیمار را اندازه گیری می کنند.

تب سنج های تماسی:

رایج ترین نوع تب سنج ها تب سنج های تماسی هستند که با استفاده از سنسور های حرارتی الکتریکی دمای بدن را اندازه گیری می کنند. تب سنج تماسی می تواد از راه دهان، پیشانی،زیر بغل و مقعد دمای بدن را اندازه گیری کند. برای کودکان زیر ۳ سال دقیق ترین روش استفاده از مقعد برای اندازه گیری دمای بدن است. استفاده زیر بغل نیز کم ترین دقت را دارا می باشد. برای بزرگسالان و کودکان بالای ۳ سال استفاده از روش دهانی دقیق ترین و پر کاربردترین روش اندازه گیری دمای بدن است. به طوز میانگین برای اندازه گیری دمای بدن با تب سنج تماسی نیاز به یک دقیقه زمان است.

تب سنج تماسی

تب سنج های جیوه ای :

از دماسنج های شیشه ای آنالوگ میتوان برای اندازه گیری تب بیمار استفاده کرد نوع استفاده این دما سنج ها بصورت مقعدی و دهانی و در گاهی مواقع بصورت تماسی از زیر بغل مورد استفاده قرار میگیرد .در ابتدا خواندن و اندازه گیری که در یک محور درجه بندی انجام شده دشوار است و به دست آوردن دمای دقیق بدن چند دقیقه زمان میبرد . این دما سنج ها میتوانند به راحتی بشکنند زیرا جنس ساخت آنها از شیشه بوده و تحت هیچ شرایطی به صورت خوراکی روی نوزادان و کودکان خردسال بدون خطر نیست . در نظر داشته باشید مواد داخل دماسنج های شیشه ای سمی بوده و بسیار خطرناک است .

راهنمای خرید تب سنج های جیوه ای

تب سنج های غیر تماسی:

امروزه با همه گیر شدن ویروس کرونا و لزوم رعایت فاصله مناسب از دیگران استفاده از تب سنج غیر تماسی بسیار مهم شده است. بسیاری از مدارس، دانشگاه ها، ادارات و مراکز درمانی باید مراجعه کنندگان خود را از نظر تب بررسی کنند. تب سنح های غیر تماسی می تواند از راه دور و با استفاده از اشعه مادون قرمز و بدون تماس با پوست تب بدن را در کمتر از چند ثانیه اندازه گیری کنند.

تب سنج غیر تماسی

تب سنج های دیجیتالی :

تب سنج های دیجیتال معمولا برای اندازه گیری دمای بدن استفاده میشوند وکمک به اندازه گیری دما میکنند از جمله راهکار های استفاده از این محصول اندازه گیری بدن از طریق گوش و در مواردی بصورت بدون تماس است . دماسنج دیجیتال گوش بصورتی طراحی شده است که کمترین مزاحمت را برای کودکان ایجاد کند و حتی این امکان را به والدین میدهد تا در هنگام خواب نیز دمای بدن کودکان خود را اندازه گیری کنند معمول زمان مورد نیاز برای اندازه گیری تب بدن بین ۲ تا ۳ ثانیه میباشد . نوع ساختار تب سنج های دیجیتالی بصورتی است که با استفاده از مادون قرمز دمای بدن را اندازه گیری میکنند اما این نکته باید در نظر گرفته شود که صحیح قرار گرفتن و موم های داخل گوش میتواند بر روی دقت اندازه گیری این دما سنج تاثیر گذار باشد . از دماسنج های گوشی پیشنهاد میشود که برای کودکان توصیه نمیشود زیرا مجاری گوش آنها بسیار کوچک میباشد و ورود تب سنج کمی آزار دهنده میباشد.

دما سنج دیجیتال باید امکان استفاده راحت وسریعی داشته باشد چراغ عقب طراحی شده در تب سنج های دیجیتالی این امکان را به شما می دهد تا در تاریکی و محیط کم نور امکان خواندن درجه تب سنج را داشته باشد در ضمن در تب سنج های دیجیتالی این امکان فراهم است که دمای اطاق و مایعات را نیز اندازه گیری کنید.

برای خرید بهترین تب سنج دیجیتال میتوانید به فروشگاه نانو ویو سر بزنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فروشگاهتماس