مقدمه

دستگاه ضدعفونی کننده‌‌ home sterile با بهره‌گیری از اثر ضدعــفونی کنندگی فوق‌العاده‌ نور  UVC به اســتریل سازی کالاها و موادی که درون کابــین آن قرارداده شده‌اند می‌پردازد.

این دســتگاه مجهز به یک عـدد لامپ  UVC و یک عدد کارت تست است که می‌توان با قرار دادن آن در محفظه دستگاه و در معرض تابش لامپ از به پایان نرسیدن عمر لامپ و قرارداشتن طول موج آن در محدوده 254 نانومتر که مناسب‌ترین طول موج جهت از بین بردن باکتری‌ها و ویروس‌ها است اطمینان حاصل نمود.

تــــایـــیــــدیه‌های کــســــب شده توســط این دســـتگاه از مـراکز آزمایشگاهی، میزان 99.99 درصد ضــدعــفــونی سازی برای انواع مـیکروب ‌ها را به اثبات رسانده است؛ علاوه بر این به دلیل طراحی بدنه از مواد و آلیاژ‌های مخصوص، پرتوهای UV به هیچ عنوان از محفظه دستگاه به خارج از آن منتشر نخواهد شد. ضمنا، جهت رعایت ایمنی بیشتر، مکانیزم عملکرد دسـتگاه به نحوی طراحی گردیده که درصورت بازشدن در دستگاه حین عملکرد لامـپ UV دستگاه به طور خودکار خاموش شده و آلارمـی مبنی بر باز شدن در، اعلام خواهد نمود. دستگاه همچنین مجهز به نور سبز رنگ در داخـل کابین و تعدادی LED روی پنل کنترل است که شرح عملکردهریک در بخش استفاده و راه اندازی انجام گرفته است.

بسته بندی دستگاه استریل خانگی هوم استریل
نکات ایمنی، استفاده و نگهداری از دستگاه
1

سطوح داخلی کابین و همچنین سطح لامپ UV همواره باید تمیز نگه داشته شوند. این کار به وسیله پارچه مرطوب با آب ولرم (بدون استفاده از مواد شوینده و حلال ها) انجام خواهد گرفت.

2

طول عمر مفید گارانتی شده لامپ در این دستگاه حداکثر5000 ساعت می باشد که بهتر است جهت جلوگیری از افت کیفیت توان خروجی لامپ پیش از این میزان استفاده، اقدام به سفارش لامپ و تعویض آن نمود.

3

در صورت شکسته شدن لامپ UV با بازکردن در و پنجره‌ها، محیط را به مدت حداقل 10 دقیقه تخلیه نمایید.درنهایت جهت جمع آوری لامپ شکسته به هیچ عنوان از جارو (جاروبرقی) استفاده نکنید. ابتدا تکه های شکسته لامپ را جمع آوری نموده و سپس  محل شکستن لامپ را با دستمال مرطوب پاک کنید.

آموزش ضد عفونی با اشعه uv
نحوی استریل با اشعه uv
زمان از بین بردن کرونا
تعویض لامپ هوم استریل
نحوه جایگذاری کالا‌ها در کابین
1

تــوصــیه می‌گردد کالاهایی که در یکی از وجوه خود ســر باز هستند (ماننــد لیوان) وجه باز کالا در بالا قرار گیرد تا فرآیند ضدعفونی سازی درون آن هابه درستی صورت پذیرد.

2

 به هنگام چینش کالا روی قفسه مشبک ، کالا‌ها می بایست با فـاصله مناسب از یکدیگر قرار داده شوند تا امکان عبور نـور از بین ‌آنها و بـازتـابش فتون‌های UV جهت ضدعفونی سازی بهتر فراهم گردد.

3

کالاهـــایی کــه قــابــل تــفــکــیک هستند یا اجــنــاسی که درون یکدیگر قرار گرفته اند (ماننــد اشـــیاء درون کـــیــف) تا حـــد ممکن به صورت جدا از هم در معرض تابش UV قرار داده شوند.

4

جــایگذاری کالا به نـحوی که از بیشترین سطح تماس با نور UV برخوردار باشد ، باعث هرچه بهتر انجام گرفتن فرآیند ضدعفونی سازی خواهد گردید.

5

همچنین باتوجه به قابل تغییر بودن ارتفاع قفسه مشبک (2 انتخاب برای فاصله قفسه تا لامپ وجود دارد) می‌توان با کاهش فاصله آن تا لامپ میزان زمان لازم جهت ضدعفونی سازی را کاهش داد.

استفاده از هوم استریل Home sterile
حایگذاری در دستگاه ضد عفونی کننده اشعه uv
لوازم داخل استریل کننده uv
جایگذاری در هوم استریل
نحوه استفاده و راه اندازی

با رعایت نکات ایمنی اشاره شده در صفحه قبل و همچنین رعایت نکات قرار گیری صحیح کالا، دستگاه را به برق متصل می‌نماییم (220 ولتAC). با اتصال برق ورودی، آلارم روشن شدن دستگاه به‌ صدا در خواهد آمد.
در تصویر زیر می‌توان پنل کنترل دستگاه را مشاهده نمود که تنظیمات دستگاه از جمله تعیین مد‌های کاریو مدت زمان عــملکرد دستگاه از طریق این پنل انجام خواهد گرفت که در زیر به معرفی قسـمت‌های مختلف آن خواهیم پرداخت:

همان گونه که در تصویر مقابل مشاهده می‌گردد این پنل از 4 کلید تشکیل شده و دارای یک نـمایــشــگر در مــیانه پــنــل و بالای کـلــیدها می‌باشد. علاوه بر این، در دو طـرف این نـمایـشـگر دو عدد LED قـرمزو سـبز نیز جایگذاری شده است. با فشــردن هریک از کــلـیدهای موجود روی پنل، درصورت بسته بودن در (چنانچه در دستگاه باز شود عبارت0P خواهد شد)، دستگاه مطابق مدکاری پیش فرض و مدت زمان تنظیم شده روشن خواهد شد. در این حین نور سبز رنگ موجود در کابین دستگاه به صورت تدریجی روشن و خاموش خواهد گردید و LED سبزرنگ موجود روی پنل نیز چشمک زن خواهد بود.

آموزش استفاده هوم استریل

هم چنین نمایشگر، میزان زمان انتخاب شده جهت عملکرد دستگاه را به صورت کاهشی پیمایش خواهد نمود.
فشردن و نگه داشتن هریک از کلیدهای پنل به مدت 3 ثانیه باعث توقف عملکرد دستگاه خواهد گردید. در این حالت LED قرمز رنگ چشمک زن خواهد بود. لازم به ذکر است که با فشـردن مجدد کلیدهای دیگر به هنگام عملکرد دستگاه، چنانچه مدت زمان انتخاب شده بیش از مدت زمان باقی مانده جهت عملکرد دستگاه باشد دستگاه پروسه را تا رسیدن به زمان انـتخاب شده‌ جدیـد ادامه خواهد داد. چنانچه این زمان انتخابی، کوچکتر از میزان زمان شمارش شده باشد آن کلید عملکردی نخواهد داشت و به هنگام فشردن آن، LED قرمز روشن شده و نمایشگر نیز [ER] را نمایش می‌دهد.با اتمام پروسه ضدعفونی سازی، LED سبز ثابت روشن خواهد ماند که به معنی انجام گرفتن فرآیند ضدعـفونی سازی به صورت کامل می باشد. جهت بی‌صدا نمودن دستگاه نیز می‌توان کـلید ( 20min ) را به مدت 3 ثانیه فشرد (جهت بازگشت از این حالت نیز همین کار را تکرار می‌نماییم).

شخصی سازی

تغییر زمان های پیش فرض ذخیره شده روی کلید:

کلـید ( 5min ) را به مدت 3 ثانیه فشرده و وارد تنظیمات دستگاه می‌شویم سپس با فشردن کلید( 5min ) وارد منوی ( 5t ) شده و کلیدی که قصـد تغییر مدت زمان عمـــلکرد آن را داریم انــتـخاب نموده (t1 ، t2 ، t3 ، t4) و با کلید‌های ( 10min ) و ( 15min ) به افزایش و یا کاهش زمان نمایش داده شده می‌پردازیم و پس از پایان اعمال تغییر، کلید ( 5min ) را می‌فشاریم. با ثبت تنظیمات، دستگاه بطور خودکار از حالت تنظیمات خارج خواهد شد. در هریک از مراحل می‌توان با فشردن کلید ( 20min ) به مرحله قبل بازگشت و یا از منوی تنظیمات خارج شد.

تغییر مد کاری پیش فرض دستگاه:

در مد کاری اول (پیش فرض)، دستگاه در صورت بسته بودن در و سپس انتخاب مدت زمان عملکرد شروع به کار خواهد نمود. درحالی که در مد کاری دوم، با بسته شدن در و بدون نیاز به انتخاب زمان عملکرد دستگاه بلافاصله آغاز می‌گردد. برای انتخاب این مدکاری کلید ( 5min ) را به مدت 3 ثانیه فشرده و با ورود به بخش تــنــظـیمات، با اسـتفاده از کلیدهای ( 10min ) و ( 15min ) به تـغیـیـر منــوهای نشان داده شده پرداخته و با قرار گرفتن روی منوی ( o ) با فشردن کلید ( 5min ) وارد این منو خواهیم شد.
با فشردن کلید ( 10min ) عبارت ( on ) نمایش داده شده بوسیله نمایشگر تبدیل به عدد خواهد گردید که این عدد، تعیین کننده مدت زمان عملکرد دستگاه پس از بسته شدن در خواهد بود. جـهـت ذخـیره شدن زمان وارد شده کلـید ( 5min ) را فـشار می‌دهیم. جـهــت حذف این حــالت و بازگشت به مدکاری قبلی، با ورود به منوی ( co ) و با استفاده از کلید ( 15min ) عـدد نـشـان داده شده را تا آنجا کاهش میدهیم که عبارت ( no ) توسط نمایشگر نمایش داده شود.

بازگشت به تنظیمات پیش‌فرض:

جهت بازگشت به تنظیمات پیش‌فرض، با ورود به بخش تنظیمات روی گزینه (de) قرار گرفته و با اسـتــفاده از کــلـید ( 5min ) وارد تنـظـیمات این منو گردیده و گزیــنه «y5» را با فشردن کلید( 5min ) انتخاب می‌کنیم.

مشاهده مدت زمان کارکرد و سریال دستگاه:

برای ایـن کار با ورود به بخـش تــنــظــیمات و انــتــخاب گــزینه (5h) با استفاده از کــلید ( 5min ) امکان انتخاب گزینه 0t و یا Sh فراهم می‌گردد. 0t نشان دهنده میزان ساعت کارکرد دستگاه و Sh بیانگر سریال دستگاه خواهد بود.

فروشگاهتماس